Menu
EĽRO Historický trh - 1969
I. ročník EĽRO - 1991
II. ročník EĽRO - 1992
I. ročník THĽR - 1993
II. ročník THĽR - 1994
XV. ročník EĽRO - 2005
XVI. ročník EĽRO - 2006
XVII. ročník EĽRO - 2007
XVIII. ročník EĽRO - 2008
XIX. ročník EĽRO - 2009
XX. ročník EĽRO - 2010
XXI. ročník EĽRO - 2011
XXII. ročník EĽRO - 2012
XXIII. ročník EĽRO - 2013 XXIV. ročník EĽRO - 2014
XXV. ročník EĽRO - 2015
XXVI. ročník EĽRO - 2016
Kežmarok - iné informácie
Diskusia (návštevná kniha)
Fotografie a video EĽRO - iné stránky
Kežmarok - iné stránky
www.elro.sk
Google +
Kontakt
E-mail:elro@elro.sk
Vyhľadaj
 
Web www.elro.sk
Spriaznené weby
www.sevcik.sk
www.miniweb.sk
Anton Budzák - drevorezba
SSaM - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur
Reklama
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén


www.minibottles.net
Návštevy doteraz:
EĽRO - Európske ľudové remeslo
24. ročník - 22. január 2014 -
 Na 24. ročníku festivalu Európske Ľudové Remeslo sa v Kežmarku uvidíme klasicky 2. júlový víkend - 11.-13.7.2014
Krvavé dejiny - 23. október 2013 -
Krvavé dejiny
EĽRO, KežmarokKrvavé dejiny
EĽRO, Kežmarok Doplnené fotografie z predstavenia Krvavé dejiny.
Fotografie - 21. október 2013 -
EĽRO
Európske Ľudové Remeslo
Kežmarok 2013
23. ročník - cech zlatníkov a zámočníkovEĽRO
Európske Ľudové Remeslo
Kežmarok 2013
23. ročník - cech zlatníkov a zámočníkov Fotografie z 23. ročníka festivalu Európske Ľudové Remeslo - venované cechu zlatníkov a zámočníkov.
 XXIII. EĽRO - 1 - XXIII. EĽRO - 2 - XXIII. EĽRO - 3 - XXIII. EĽRO - 4 - XXIII. EĽRO - 5 - XXIII. EĽRO - 6 - XXIII. EĽRO - 7
Ľudová - 28. júl 2013 -
 Než sa mi podarí pridať fotky z tohto ročníka EĽRO, aspoň jedno video ako návnada:
Sprievodné podujatia EĽRO - 29. jún 2013 -

Európske
Ľudové
RemesloEurópske
Ľudové
Remeslo Krvavé dejiny XI. - Nesmrteľná
historický príbeh - 11.-13.7.2013, Kežmarský hrad - vstupy každých 15 minút od 20:00

O zlatom pierku
Rozprávka - 13.-14.7.2013, v priestoroch Kežmarského hradu - vstupy každých 15 minút od 9:00

 Historický parný vlak - 13.7.2013 na trase:
 8:40 Poprad - 9:30 Kežmarok - 9:47 Spišská Belá - 10:05 Podolínec - 10:25 Stará Ľubovňa
 11:30 Stará Ľubovňa - 11:55 Podolínec - 12:12 Spišská Belá - 12:27 Kežmarok
 13:10 Kežmarok - 13:25 Spišská Belá - 13:45 Podolínec - 14:05 Stará Ľubovňa
 17:00 Stará Ľubovňa - 17:25 Podolínec - 17:42 Spišská Belá - 17:55 Kežmarok
 18:35 Kežmarok - 19:05 Poprad

V priestoroch trhov ... - 29. jún 2013 -
Európske
Ľudové
RemesloEurópske
Ľudové
Remeslo ... počas festivalu Európske ľudové remeslo:
 ľudové hudby, atrakcie pre deti, jazdy na poníkoch, príležitostná poštová pečiatka s námetom zlatníckeho cechu, obálky s prítlačou, pamätné listy, bylinkárka, veštica, šach s maxi figúrkami, tvorivé dielne, výroba pohľadníc EĽRO s vlastnou fotografiou, salaš s výrobou ovčieho syra, špeciality Hotelovej akadémie Otta Brucknera, Salaš u Franka ...
Program EĽRO - nedeľa 14.7.2013 - 29. jún 2013 -

Európske
Ľudové
RemesloEurópske
Ľudové
Remeslo 9:00-16:00 - Festival remesiel (v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a nádvorí hradu)

Kultúrne programy

 Javisko pri radnici:
 9:30 - ZAF Pohronci (Banská Bystrica)
 10:00 - FS Atanas Manchev (Burgas, Bulharsko)
 11:00 - FS Belogorie (Belohorsk, Ukrajina)
 12:00 - FS Lúčka (Svatobořice-Mistřín, Česko)
 13:00 - FS Semedrija (Smeredevo, Srbsko)
 14:00 - FS Raslavičan (Raslavice)
 15:00 - Korunovácia Kráľa remesla EĽRO 2013, Ukončenie festivalu, Koleso šťastia - žrebovanie tomboly

 Javisko pred hradom:
 10:00 - FS Semedrija (Smeredevo, Srbsko)
 11:00 - DFS Goralik (Kežmarok)
 12:00 - FS Mlade Rosy (Novosibirsk) a Ulibka (Jaroslavľ, Rusko)
 13:00 - DFS Maguráčik (Kežmarok)
 14:00 - FS Atanas Manchev (Burgas, Bulharsko)

 Hradné nádvorie:
 10:00 - Rozprávka Neobyčajný príbeh obuvníka Jakuba
 11:00 - Sokoliari sv. Bavona (Banská Štiavnica)
 11:30 - Dobová hudba Tomko-Kvartet (Levoča)
 12:00 - Skupina historického šermu Cohors (Prešov)
 12:30 - Historické tance Fortis (Poprad)
 13:00 - Skupina historického šermu Jago (Spišská Nová Ves)
 13:30 - Dobová hudba Tomko-Kvartet (Levoča)
 14:00 - Sokoliari sv. Bavona (Banská Štiavnica)
 14:30 - Skupina historického šermu Cohors (Prešov)

Program EĽRO - sobota 13.7.2013 - 28. jún 2013 -

Európske
Ľudové
RemesloEurópske
Ľudové
Remeslo 9:00-19:00 - Festival remesiel (v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a nádvorí hradu)

Kultúrne programy

 Javisko pri radnici:
 9:30 - ZAF Pohronci (Banská Bystrica)
 10:00 - FS Belogorie (Belohorsk, Ukrajina)
 11:00 - FS Atanas Manchev (Burgas, Bulharsko)
 12:00 - FS Lúčka (Svatobořice-Mistřín, Česko)
 13:00 - FS Semedrija (Smeredevo, Srbsko)
 14:00 - FS Mlade Rosy (Novosibírsk) a Ulibka (Jaroslavľ, Rusko)
 15:00 - Mužská spevácka skupina z Heľpy a ZAF Pohronci (Banská Bystrica)
 15:30 - FS Swarni (Nowy Targ, Poľsko)
 16:30 - FS Očovan (Očová)
 17:30 - FS Magura (Kežmarok)
 20:00 - Kežmarok sa zabáva - kultúrny program s tanečnou zábavou na Hlavnom námestí - Tanečno-športové centrum Tempo (Kežmarok), Modern Talking Reloaded Show (Nemecko), Country Sisters (Jablonec nad Nisou, Česko), Vengaboys (Holandsko)
 23:00 (cca) - Ohňostroj + Diskotéka

 Javisko pred hradom:
 10:00 - DFS Goralik (Kežmarok)
 11:00 - FS Mlade Rosy (Novosibirsk) a Ulibka (Jaroslavľ, Rusko)
 12:00 - Tvorivá dielňa mladých tanečníkov
 13:00 - FS Belogorie (Belohorsk, Ukrajina)
 14:00 - FS Atanas Manchev (Burgas, Bulharsko)
 15:00 - DFS Maguráčik (Kežmarok)
 16:00 - FS Lúčka (Svatobořice-Mistřín, Česko)
 17:00 - FS Semedrija (Smeredevo, Srbsko)
 18:00 - RFS Kesaj Čhave (Kežmarok)

 Hradné nádvorie:
 10:00 - Rozprávka Neobyčajný príbeh obuvníka Jakuba
 11:00 - Sokoliari sv. Bavona (Banská Štiavnica)
 11:30 - Skupina historického šermu Cohors (Prešov)
 12:00 - Dobová hudba Tomko-Kvartet (Levoča)
 12:30 - Skupina historického šermu Taurus Ater (Martin)
 13:00 - Historické tance Fortis (Poprad)
 13:30 - Skupina historického šermu Jago (Spišská Nová Ves)
 14:00 - Dobová hudba Tomko-Kvartet (Levoča)
 14:30 - Sokoliari sv. Bavona (Banská Štiavnica)
 15:00 - Rozprávka Žabia princezná - Divadlo Portál (Prešov)
 16:00 - Skupina historického šermu Cohors (Prešov)
 16:30 - Stredoveká inkvizícia, tortúra a popravy – SHŠ Taurus Ater (Martin)
 17:00 - Historické tance Fortis (Poprad)
 17:30 - ZAF Pohronci (Banská Bystrica)
 18:00 - Skupina historického šermu Jago (Spišská Nová Ves)

Program EĽRO - piatok 12.7.2013 - 28. jún 2013 -

Európske
Ľudové
RemesloEurópske
Ľudové
Remeslo 12:50 - Sprievod mestom (od MsKS, Starý trh) - folklórne, divadelné a tanečné súbory, skupiny historického šermu, sokoliari ...
 13:00 - Dobýjanie hradieb - otvorenie brány do areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra
 13:00-19:00 - Festival remesiel (v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a nádvorí hradu) - ukážky remeselnej výroby

Kultúrne programy

 Javisko pri radnici:
 13:10 - Slávnostné otvorenie festivalu remesiel
 14:00 - FS Semedrija (Smeredevo, Srbsko)
 15:00 - FS Lúčka (Svatobořice-Mistřín, Česko)
 16:00 - FS Milzkalnieki, Valsis a Romantika (Riga, Lotyšsko)
 17:00 - FS Atanas Manchev (Burgas, Bulharsko)
 19:00 - Večerný program na Hlavnom námestí - Tanečno-umelecká skupina Čarovné ostrohy (Bratislava), Hudobná skupina Smokie Revival (Praha), Suzi Quatro a Tina Turner, Peter Bič Project

 Javisko pred hradom:
 14:00 - DFS Maguráčik (Kežmarok)
 15:00 - FS Belogorie (Belohorsk, Ukrajina)
 16:00 - DFS Goralik (Kežmarok)
 17:00 - FS Mlade Rosy (Novosibirsk) a Ulibka (Jaroslavľ, Rusko)
 18:00 - Mužská spevácka skupina z Heľpy a ZAF Pohronci (Banská Bystrica)

 Hradné nádvorie:
 14:00 - Skupina historického šermu Cohors (Prešov)
 14:30 - Dobová hudba Tomko-Kvartet (Levoča)
 15:00 - Sokoliari sv. Bavona (Banská Štiavnica)
 15:30 - Historické tance Fortis (Poprad)
 16:00 - Skupina historického šermu Jago (Spišská Nová Ves)
 16:30 - Dobová hudba Tomko-Kvartet (Levoča)
 17:00 - Sokoliari sv. Bavona (Banská Štiavnica)
 17:30 - Historické tance Fortis (Poprad)
 18:00 - Skupina historického šermu Cohors (Prešov)

 Drevený artikulárny kostol:
 17:00 - Koncert súrodencov Babjakovcov (Martin Babjak - barytón, Ján Babjak - tenor, Terézia Kruzliaková-Babjaková - soprán, Daniel Buranovský - klavír)
Vstupné - 23. máj 2013 -
Európske Ľudové Remeslo
EĽRO Sú 2 možnosti - jednorazový vstup, alebo permanentka. Jednorazové vstupné by malo stáť 5€ (v predpredaji 3€) a permanentka (neprenosný náramok na ruku) 10€.
Zábava - 23. máj 2013 -
Kežmarok sa zabáva
Európske Ľudové Remesloohňostroj
EĽRO Tradícia večernej sobotnej zábavy - Kežmarok sa zabáva - ostane zachovaná aj tento rok. Podľa predbežných informácií by mali vystúpiť Peter Bič Project, Country Sisters, Modern Talking Reloaded a Vengaboys.
Fajn Art - 15. marec 2013 -
Fajn Art Fajn Art Kto všetko sa nám na festivale tento rok predstaví sa ešte nevie. Záujemcovia - aj noví, ktorí ešte na EĽRO neboli - sa ale vytrvalo hlásia. Necháme sa prekvapiť, kým organizátori prekvapia.
 Jedným z uchádzačov je napríklad aj pán Marián Majcher (www.fajnart.sk) - kováč, zámočník, ktorý sa venuje kovotepaniu za studena, ktoré kombinuje so starým 120-ročným drevom a tým tvorí obrazy, sochy, plastiky a rôzne iné originálne výrobky ... Na trhoch predvádza výrobu a rôzne techniky, kovotep, tepanie za studena, ktoré si môžu vyskúšať aj návštevníci ...
Zlatníci a zámočníci - 3. február 2013 -
Európske Ľudové Remeslo
Kežmarok 12.-14.7.2013EĽRO
Kežmarok 12.-14.7.2013 Remeslo má zlaté dno - a tento rok to bude platiť v Kežmarku doslova:
 Po tom, čo sme sa vlani presvedčili, že láska ide cez žalúdok - EĽRO bolo venované cechu pekárov a mlynárov - bude 23. ročník festivalu Európske Ľudové Remeslo venovaný cechom zlatníkov a zámočníkov. Uvidíme sa klasicky druhý júlový víkend - 12.-14.7.2013.
 ... a okrem iného sa vraj pripravuje aj stála expozícia festivalu, bezplatný vstup pre ZŤP, jednorázové 3-dňové vstupné náramky ...

EĽRO - Európske ľudové remeslo